Sık Sorulan Sorular

Devam zorunluluğu vardır, devamsızlık hakkı yıllık ders sayısının %20’sidir.

Evet saat 11’den sonra giriş ve çıkış yasaktır.

Oturum izninizi aldıktan sonra istediğiniz zaman istediğiniz yere gidip gelebilirsiniz.

Eğer eğitim öğretim süresi boyunca Ukrayna’da bulunursanız, derslerinizde gerçek anlamda başarılı olup sınıfı geçerseniz ve okuduğunuz bölüm hakkında gerçekten bilgi sahibi olursanız, Türkiye’ye döndüğünüzde kesinlikle bir problem yaşamadan denkliğinizi alırsınız. Nitekim denklikte problem yaşansaydı eğer her yıl Türkiye’den yüzlerce öğrenci Ukrayna’da eğitim almak için Odessa şehrine yerleşmezdi.

Aylık 200 USD ile 300 USD arasında öğrencilerimizin geçim masrafları değişkenlik göstermektedir. Eğer yurtta kalır ve dışarıda yemek yemezseniz, alkol ve sigara kullanmıyorsanız yaklaşık olarak 200 USD’e bile rahat rahat geçinebilirsiniz.

Eğer dersleri kaçırmazsanız, verilen ödevleri zamanında ve doğru bir şekilde yaparsanız ve içinde bulunduğunuz eğitim ortamında sosyal olursanız çok rahatlıkla Rusça öğrenebilirsiniz. Fakat Türk arkadaşlıklar kurup, okula fazla gitmeyip, Ukrayna’nın yerlileri ile iletişim kurmaktan kaçınırsanız Rusçayı 1 yılda bile zor öğrenebilirsiniz. Hazırlık derslerine katılım ve ödevlerin zamanında ve doğru bir şekilde yapılması zaten öğrencilerimizin görevi, bunun dışındaki zamanda sokaklarda ve mekanlarda Ukrayna’nın yerlileri ile tanışıp, iletişim kurma çabasında olmanız gerekiyor. Bu şekilde yaşayışı benimseyen bir öğrenci 6 ay gibi kısa bir sürede bile Rusçayı öğrenmektedir.

Ev konaklaması tercih edebilirsiniz fakat, oturum iznini alabilmek ve devlet sağlık sigortanızın yapılabilmesi için devlet yurtlarında kaydınızın bulunması gerekmektedir. Kayıt yapıldıktan sonra yurtta kalma zorunluluğunuz yoktur ve almış olduğunuz eğitim paketin içerisinde yurt kirası da bulunmaktadır .

: Eğer daha önce Ukrayna’da herhangi bir suça karışmadıysanız böyle bir olasılık dahi yok. Bugüne kadar binlerce öğrenciye vize aldık ve problem yaşamadık

Yetkili acenta olarak konsolosluk ile resmi olarak çalıştığımızdan dolayı öğrencinin konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan gerekli belgeler ile vizeleri alınmaktadır.

Hayır. Vizeler en fazla 60 günlük verilir, Ukrayna’ya gidip okul ve yurt kaydı yapıldıktan sonra oturum iznine tarafımızca başvurularak 1 yıllık öğrenciye oturum izni alınmaktadır.

Ukrayna’da öğrenciye resmi olarak çalışma izni verilmemektedir. Fakat bu konuda denetimde yapılmamaktadır. Ehliyeti olan öğrenciler uber aracılığıyla şoförlük yapıp, Türk restoranlarında çalışan öğrencilerimiz oldukça fazladır.

Üniversiteler Yök tarafından tanındığı için öğrenciler gerekli burs başvurularını yapıp burs alabilirler.

: Problem okuldan, vizeden kaynaklı bir problem olursa ücretin hepsi geri iade yapılmaktadır. Ancak, yaşanılan problem öğrenciden kaynaklı bir problem olursa, iade yapılmamaktadır.

Yüzlerce öğrenci yerleştirip diplomalarını ve denklilerini almalarında yardımcı olduk .

Erken kayıtlarda kayıt yapılan tarihe göre indirim yapılmaktadır. Birkaç kişilik bir grup olduğunuz takdirde ise grup indiriminden faydalanabilirsiniz.

Hayır. Kesinlikle tüm maliyetler hakkında sizleri önceden bilgilendiriyoruz ve ekstra ya da bilmediğiniz hiçbir maliyet ile karşılaşmıyorsunuz.

Evet istediğiniz okula veya istediğiniz bölüme kaydınızı sağlayabiliriz. Hazırlık programınız bittiği zaman almış olduğunuz dil eğitimi için Seviye Belirleme Sınavına girip istediğiniz bölüme geçiş sağlayabilirsiniz. Ukrayna’da alacağınız eğitimle beraber daha sonrasında Rusya’da bile kayıt sağlayabilirsiniz.

En geç diye bir tarih vermek doğru olmamakla birlikte, aralık ayında bile kayıt yaptırmış olduğunuz takdirde yaklaşık 1 ay içerisinde sizleri tercih etmiş olduğunuz okula yerleştiriyoruz. Fakat ne kadar geç kayıt yaptırırsanız o kadar yoğunlaştırılmış ve hızlı bir eğitim programına dahil oluyorsunuz. Bu yüzden erken kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Özel yurtta kalmak isteyen öğrencilerimiz için de yardımcı oluyoruz.

Bize Ulaşın Yardımcı Olalım

Sorunuzun cevabını bulamazsanız, aşağıdaki formu kullanarak bize sorabilirsiniz

Takvim

Şubat 2024
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz